Ћирилица
Ђорђевић, Милан
Варијанте имена
Milan, Đorđević
Милан, Ђорђевић
eCris ID
Google Scholar профил
Биографија
Милан Ђорђевић ради као истраживач сарадник при Институту за позориште, филм, радио и телевизију, као и сарадник у настави на основним и мастер студијама на Катедри за менаџмент културе и медија и продукцију позоришта. Након Факултета ликовних уметности, где је мастерирао на Одсеку за нове медије, уписује докторске научне студије у области менаџмента културе и медија с пријављеном докторском дисертацијом на тему ”Демократизација визуелних уметности: ка новим моделима организовања”.

Од 2013. је ангажован у Министарству културе, сектору за савремено стваралаштво, где је радио као менаџер пројеката Деска Креативна Европа до 2023. године. Поред тога, повремено је радио као спољни сарадник за програме Института за филозофију и друштвену теорију, генерални секретар Савеза удружења ликовних уметника Југославије и сарадник у настави на УНЕСКО Катедри за културну политику и менаџмент, као и ко-уредник Дебатноистраживачког програма УЛУС-а и др.

Поред учешћа на разним пројектима у култури, ангажован је на различитим научноистраживачким пројектима, међу којима су: ”ARTIS - Art and Research on Transformations of Individuals and Societies” (Horizon2020), ”EPICA – Empowering Participation in Culture and Architecture: Activating Public Resources for and with Community” (Фонд за науку РС), ”Ка хоризонталности у уметности” (ФОД), ”Мора да може: ка регулацији радног окружења и професионалног статуса визуелних уметника” (ФОД), ”ULUS Debate programme” (Goethe International Fund), ”Уметност и заједница” (Culture for Democracy) итд. Организовао је више научних и стручних скупова, попут „Another Artworld: Manifestations and Conditions of Equity in Visual Arts“ (2020), „Art field – battle field“ (2021), „Repositioning of the South-eastern European region through culture“, a тренутно учествује у припреми Међународног симпозијума International Artists Associations (IAA-AIAP) у Београду.
 
Интересовања
радна права уметника, алтернативни модели организовања у визуелним уметностима, културна политика и економска демократија.
Учитавање... 7 0 20 0 false